top of page
  • תמונת הסופר/תגל

שמנים, שומנים וגריז במטבחים ויצור מזון מסחריים:

עודכן: 5 באוק׳ 2022

ייצור פסולת שמנים, שומנים וגריז (שש"ג) אינו מוגבל לסוגים מסוימים של תפריט או סגנונות בישול. שומנים ושמן מופקים משמנים, בשר, דגים ומוצרי חלב, וכמעט כל סוגי ההכנה והבישול מייצרים פסולת גריז ושומנים.מכשירים אוטומטיים להסרת שומן או יחידות התאוששות מציעים חלופה למיירטי שומן הידרו-מכניים במטבחים. בעוד שהמיכלים שלהם מיירטים שומן באופן פסיבי, יש להם מנגנון אוטומטי וממונע להוצאת השומן מהמיכל ובידודם במיכל. מיירטים אלה חייבים לעמוד באותם תקני יעילות כמו HGI פסיבי, אך חייבים גם לעמוד בתקן נוסף המוכיח שהם מסוגלים להחליק את השומן ביעילות. הם מתוכננים לרוב להיות מותקנים באופן לא מפריע במטבח המסחרי שלך, בפינה או מתחת למטבח. כִּיוֹר. העלות המוקדמת של יחידות אלה גבוהה יותר, אך התחזוקה יכולה להתבצע על ידי צוות המטבח. זה מבטל את עלויות השאיבה הרגילות ומפחית את עלויות התפעול.


מפריד שומנים אוטומטי

לאחרונה, האופן שבו מפעילי שירותי מזון מפרידים ומסלקים את השש"ג שהם מייצרים נבדק בבדיקה מוגברת בגלל הנפח הפוטנציאלי של השש"ג שניתן לייצר כתוצאה מהפעילות והריכוזים של פעולות שירותי המזון באותו אזור החולקים את אותה רשת ביוב.


לפי הערכות, כארבע עד חמש מאות טונות של שומן מוזרמים לביוב מדי שנה וכתוצאה מכך מאות אלפי סתימות הניתנות למניעה. ציוד מתאים ימנע את כניסת הגריז, השמן והשומן לרשת הביוב, ויפחית את הסיכון להצפות, סתימות וריחות רעים.


כתוצאה מכך, חקיקה המבטיחה שימוש נאות בניהול שומן, שמן ושומנים נאכפת כעת באדיקות. המזהמים יכולים לצפות לקנסות גדולים או אפילו לסגירה של העסק אם שומן, שמן וגריז אינם מנוהלים היטב.


שומן, שמן וגריז גורמים לבעיות גם לצוות/מפעילים במטבחים מסחריים, כאשר גריז, שמן ושומנים ממי שפכים גורמים לסתימות בצנרת הפנימית המובילה לתיקונים יקרים, לריח רע ולזמן השבתה אפשרי.


מהי מלכודת שומן וכיצד פועלת מלכודת שומן?


מלכודות שומנים קיימות מאז המאה ה-19 ויש להן שמות רבים ושונים מלכודת שש"ג, מפרידי שומנים, מיירטי שומנים, לוכדי שומנים, התקני ניהול שומנים או יחידות לשחזור שומנים (GRU). מלכודות שומן משמשות בדרך כלל במפעלי הגשת מזון (FSE) או בהכנת מזון מסחרי. כולל מסעדות, חנויות, בתי קפה, טייק אווי, קצבים, מאפיות וכו'.


העיקרון מאחורי מלכודות שומן הוא פשוט: שומן צף על המים.


- אז למה יש כל כך הרבה סוגים של מיירטי שומן?

- ואיך אתה אמור לדעת מה הכי מתאים למטבח המסחרי שלך?


סוגי מלכדי שומן / מיירטי שומן

כדי להבין את כל האפשרויות למיירט שומן, נוכל להתחיל עם ארבעת הסוגים העיקריים של מיירטי שומן.


מיירטי גריז הידרו-מכאניים פסיביים קטנים:מיירטי/מפרידי שומן הידרו-מכניים (המכונים לרוב מלכודות שומן) יושבים לרוב בתוך המטבח מתחת לכיור או ברצפה. הם לוכדים שומן באופן פסיבי לאורך זמן וצריך לשאוב אותם לעתים קרובות, לפעמים כל שבוע. הם עשויים להיות פחות יקרים מממפרידים אוטומטיים משוכללים, אבל הם עולים יותר בשעות עבודה נוספות עקב עבודות ניקוי בתדירות גבוהה. אם לא מנקים אותם באופן קבוע, הם עלולים להפוך לבלתי יעילים, מסריחים והמטבח המסחרי שלך לא יעמוד בדרישות משרד הבריאות.


מיירטי גריז/ שומנים בכוח הכבידה:מיירטי/מפרידי שומן בכח הכבידה עשויים לרוב מבטון, אך יכולים להיות עשויים מפלדה, פיברגלס או פלסטיק. למיירטים אלה יש לעתים קרובות יותר מ-2000 ליטר בנפח נוזלי, אך יכולים להחזיק רק אחוז קטן מהקיבולת הזו בשומן. לעתים קרובות הם אינם מאושרים לעמוד בתקני יעילות כלשהם. מיירטי גריז כבידה נשאבים בדרך כלל כל 90 יום עם משאבה וציוד מיוחד; זה יכול לעלות מאות / אלפי שקלים בתחזוקה בכל שנה, במיוחד מכיוון שכמויות גדולות של הנוזל הנשאב הוא מים. הם יכולים גם להתקלקל, להיכשל ולדרוש החלפה בתדירות של כל 10-15 שנים. אלה קבורים בדרך כלל באדמה, והחלפה היא תהליך יקר הדורש ציוד כבד.


יחידות אוטומטיות להפרדה וסילוק שומנים (מש"א) כגון "ביג-דיפר" :מכשירים אוטומטיים להפרדת שומן או יחידות מש"א (מפרידי שומנים אוטומטיים) מציעים חלופה למיירטי שומן הידרו-מכניים במטבחים. בעוד שהמיכלים שלהם מיירטים שומן באופן פסיבי, יש להם מנגנון אוטומטי וממונע להוצאת השומן מהמיכל ובידודם במיכל. מיירטים אלה חייבים לעמוד באותם תקני יעילות כמו המיירט הפסיבי, אך חייבים גם לעמוד בתקן נוסף המוכיח שהם מסוגלים להפריד ולהוציא את השומן ביעילות. הם מתוכננים לרוב להיות מותקנים בקלות ואופן לא מפריע במטבח המסחרי שלך, בפינה או מתחת לכיור המטבח. העלות המוקדמת של יחידות אלה גבוהה יותר, אך התחזוקה יכולה להתבצע על ידי צוות המטבח. זה מבטל את עלויות השאיבה הרגילות ומפחית מאוד את עלויות התפעול.

2 צפיות0 תגובות
bottom of page