top of page
  • גל

מהי מלכודת שומנים?אתה יודע שאתה צריך מלכודת שומן - גם אם אתה לא בטוח מה זה בדיוק.


כן, יש דברים אחרים שאתה מעדיף לעשות, כמו התמקדות באוכל ובשירות לקוחות. אבל על ידי לימוד קצת על מלכודות שומן, תוכל לקבל החלטת רכישה טובה יותר. זה אומר שאתה תחזור לסדר העדיפויות האמיתי שלך מוקדם יותר, תוך כדי ביטחון שעסק שירות המזון שלך יעמוד בדרישות משרד הבריאות.


נתחיל עם היסודות: מלכודת שומן היא משהו שפכי מטבח זורמים דרכו לפני שהם נכנסים למערכת פסולת הביוב. כלי קיבול זה - טכנית מיירט שומן - מיירט, לוכד או "לוכד" שומן. אֵיך?
שומן הוא 10 עד 15 אחוז פחות צפוף ממים ואינו מתערבב עם מים. כתוצאה מכך, שומן (FOG - FAT GEASE OIL - בעיברית : שומנים, שמן שומן) צף על גבי המים ונלכד במפריד לפני שהוא זורם למערכת הביוב.


למה בכלל צריך מלכודת שומנים?


מערכות איסוף ביוב מעבירות שפכים למפעל הטיהור, אבל יש דברים שהם לא נועדו לטפל בהם. אחד מהם הוא גריז.


גריז, במיוחד גריז עם שומנים מן החי (חשבו על שומן בשרי), מקרר ומתמצק בטמפרטורות רגילות בצינורות. קירור זה, כמו גם תגובות כימיות אחרות בקווי ביוב, גורם לסתימות בצנרת הביוב, ובסופו של דבר גורם למקרים הנקראים הצפת ביוב סניטרי. הצפות הן סיכון משמעותי לבריאות הציבור ודורשות ציוד מיוחד, זמן וכוח אדם כדי לפנות.
מסיבה זו, ראשויות רבות דורשות שימוש במלכודות שומן, או המכונות מיירטי/מפרידי שומן, במקומות המכינים פריטי מזון כדי להבטיח ששומן לא יחסום את קווי הביוב ויגרום לגלישת ביוב סניטריים.


במצבים מסוימים, מיירט שומן יכול לחסוך כסף גם למפעל שירותי המזון. כל מיקום עם צנרת ארוכה למערכת איסוף הביוב, כגון קניון, בית חולים או מסעדה בתוך בניין גדול מסתכן בסתימות בצנרת הפנימית. סתימות אלו עלולות להוביל לגיבויים, קנסות ואפילו השבתה בזמן תיקון הצנרת הפנימית.


מלכודת פסיבית בעיצוב מסורתי שלא מנוקה בזמן יתחיל לדלוף שומן למערכת הביוב, שם היא עלולה לגרום לסתימות ולגיבויי ביוב.


כאשר שפכים במטבח זורמים דרך מיירט שומן, השומן עולה אל פני השטח בתוך המלכודת ונלכדים באמצעות מערכת של מעקפים/מעצורים. ( למשל: קיר פלסטיק בתוך מיכל מיירט שומן כדי להאט ולעיתים קרובות לשלוט בזרימת המים.) השומן שנלכד ממלא את המלכודת מלמעלה למטה. מים נטולי שומן יוצאים מתחתית המלכודת אל קווי הביוב.


הציצו לתוך מלכודת שומן ותראו מחצלת שומן. כאשר שטיח השומן הזה מגיע מספיק עמוק, יש לרוקן את המלכודת.


הרעיון מאחורי מלכודות שומן הוא די פשוט, שומן צף על המים. אז למה יש כל כך הרבה סוגים של מיירטי שומן? ואיך אתה אמור לדעת מה הכי מתאים למטבח המסחרי שלך? אחרי הכל, לא נכנסת לעסק הזה כדי שתוכל לבלות שעות בניסיון להבין מה זה מיירט שומן ולאיזה מהם יש את התכונות הנכונות במחיר הנכון


סוגי מיירטי שומן:

כדי להבין את כל האפשרויות למיירט שומן, נוכל להתחיל עם ארבעת הסוגים העיקריים של מיירטי שומן.


מיירטי שומן הידרומכניים קטנים פסיביים (HGI):

מיירטי שומן הידרו-מכניים (המכונה לרוב מלכודות שומן) לרוב יושבים בתוך המטבח מתחת לכיור או ברצפה. הם לוכדים שומן באופן פסיבי לאורך זמן וצריך לשאוב אותם לעתים קרובות, לפעמים כל שבוע. הם עשויים להיות פחות יקרים מלפנים, אבל הם עולים יותר שעות נוספות עקב ניקוי תדירות. אם לא מנקים אותם לעתים קרובות מספיק, הם עלולים להפוך לבלתי יעילים ומסריחים והמטבח המסחרי שלך לא יעמוד בדרישות.


מירטי שומן בתהליך כח הכבידה:

מיירטי שומן כבידה עשויים לרוב מבטון, אך יכולים להיות עשויים מפלדה, פיברגלס או פלסטיק. למיירטים אלה יש לעתים קרובות יותר מ-500 ליטר בקיבולת נוזלים, אך יכולים להחזיק רק אחוז קטן מהקיבולת הזו בשומן. הם אינם מאושרים לעמוד בתקני יעילות כלשהם, ולכן ערים דורשות לשאוב אותם ברגע שהשומן והמוצקים מגיעים ל-25% מהתוכן. מיירטי גריז כבידה נשאבים בדרך כלל כל 90 יום עם משאבה וציוד מיוחד; זה יכול לעלות אלפי שקלים בתחזוקה בכל שנה.

יכולים גם להתקלקל, להיכשל ולדרוש החלפה בתדירות של כל 15 שנים.[MT3] אלה קבורים בדרך כלל באדמה, והחלפה היא תהליך יקר הדורש ציוד כבד.


מערכות אוטומטיות להפרדת שומן/שמן כמו מערכת ה"ביג-דיפר" למשל:


מכשירים אוטומטיים להסרת שומן או יחידות התאוששות מציעים חלופה למיירטי שומן הידרו-מכניים במטבחים. בעוד שהמיכלים שלהם מיירטים שומן באופן פסיבי, יש להם מנגנון אוטומטי וממונע להוצאת השומן מהמיכל ובידודו במיכל. מיירטים אלו חייבים לעמוד באותם תקני יעילות כמו HGI פסיבי, אך חייבים גם לעמוד בתקן נוסף המוכיח שהם מסוגלים להחליק את הגריז ביעילות.


לעתים קרובות הם מתוכננים להיות מותקנים בצורה לא פולשנית במטבח המסחרי שלך, בפינה או מתחת לכיור. העלות המוקדמת של יחידות אלה גבוהה יותר, אך התחזוקה יכולה להתבצע על ידי צוות המטבח. זה מבטל את עלויות השאיבה הרגילות ומפחית את עלויות התפעול.


יעילות ועיצוב של מלכודת שומנים:


גורם אחד שחשוב בבחירת מלכודת שומן הוא היעילות. מלכודות שומן יעילות יותר יכולות להסיר ולאחסן יותר שומן ממי שפכי המטבח שלך. זה אומר סיכוי נמוך בהרבה לחסימות והצפות. קיבולת אחסון גבוהה יותר של שומנים שומרת על תפקוד המיירט שלך בצורה תקינה והופכת אותו לפשוט יותר וזול יותר לתחזוקה.


מלכודות שומן קיימות מאז שנות ה-80, ומיירטי שומן רבים עדיין משתמשים באותו עיצוב בסיסי כמו אותם דגמים מוקדמים. אבל חידושי עיצוב והנדסה בשנים האחרונות אפשרו לחברות לפתח עיצובים חדשים יעילים יותר, עמידים לאורך זמן וקלים יותר לשימוש ולתחזוקה.


מלכודות שומן מוקדמות היו עשויות מבטון, אשר נוטה להתכלות עם הזמן ולבסוף נכשל. מיירטי שומן מודרניים מגיעים במגוון חומרים, כולל בטון, פלדה, פיברגלס ופלסטיק. החומר המשמש במיירטי שומן משפיע על העלות שלהם, על משקלם, על קלות או קושי ההתקנה או ההזזה שלהם, ועל התדירות שבה יש להחליף אותם.


בטון עלול להתכלות, וכך גם מתכת בנסיבות מסוימות. פיברגלס נוטה להיסדק אם מזיזים אותו. פלסטיק מודרני הוא קל משקל ועמיד מאוד, ויכול ליצור מלכודות שומן עמידות לאורך זמן ויעילות במיוחד.


מיירטי שומן קומפקטיים ויעילים במיוחד, כגון מערכות ה-ביג-דיפר של Thermaco, מתוכננים כך שלעולם אינם מאבדים מיעילותם. הם יכולים להחזיק למעלה מ-90 אחוז מנפחם בשומן לפני שיש לנקות אותם.


יעילות מיירט שומנים אוטומטית:


מערכות Big Dipper עובדות קצת אחרת ממלכודות שומן מסורתיות. בהם, שומנים מורחקים אוטומטית על פי לוח זמנים מתוכנת מראש המבוסס על כמות השומן שמייצר המטבח.

אוטומציה פירושה שהעובדים לא צריכים לבדוק את רמות השומן. השומן במערכות האוטומטיות הללו מצטבר בתא נפרד ופשוט נפטר ממנו, בדרך כלל על ידי הכנסתו לתוך חבית עיבוד שומן.

בעוד שהם יקרים יותר לרכישה, מיירטי שומן אוטומטיים מעניקים למוסדות שירותי מזון שליטה על ניהול פסולת השומן שלהם וחוסכים מהם תשלום לחברות שירות שבועיות או חודשיות עבור ריקון מיירט השומן.
על ידי הבנת מהי מלכודת שומן וכיצד פועלים סוגים שונים של מיירטי שומן, עשית את הצעד הראשון בקבלת ההחלטה הטובה ביותר עבור המטבח המסחרי שלך. '

ברגע שהגיע הזמן לרכוש ולהתקין מיירט, אתה תהיה בטוח שאתה עושה את הבחירה הנכונה. לא תצטרכו לדאוג לגבי הצפות, הוצאות הפתעה או מלכודות אחרות של מיירט שומן. במקום זאת, אתה תהיה ממוקד ביצירת חווית לקוח נהדרת.

אל תהסס לפנות ישירות ל"גל יעוץ והספקה" לקבלת סיוע ספציפי בבחירת מפריד השומנים האידיאלי עבור פעולת עסק המזון המסחרי או המוסדי שלך.

3 צפיות0 תגובות
bottom of page