top of page
  • תמונת הסופר/תגל

מדוע מלכודות שומן אוטומטיות עשויות להיות הבחירה האידיאלית לחנות שווארמה או פלאפל:


אם יש לך חנות שווארמה או עסק אחר בתעשיית שירותי המזון, רוב הסיכויים שאתה כבר משתמש במלכודת שומן כלשהי. אם לא, במוקדם או במאוחר סביר להניח שתתמודד עם צנרת סתומה, גיבויים למטבח שלך וקנסות יקרים. תקנות הבנייה 2010 קובעות בבירור כי מטבחי ניקוז המשרתים במתחמי מזון חם מסחריים צריכים להיות מצוידים במפריד שומנים התואם לתקן BS EN 1825-1:2004 ומתוכנן בהתאם לתקן BS EN 1825-2:2002 או אמצעי יעיל אחר להסרת שומנים. . כל עסק להגשת מזון, ללא קשר למועד הקמתו, חייב לעמוד בתקנות הבנייה, אחרת הם עלולים לקנס.


חוק תעשיית המים 1991 (סעיף 111) נותן לחברות המים את הסמכות להגיש הליך פלילי נגד כל מי שגורם לפציעה או מעכב את הזרימה החופשית של רשת הביוב. FOG (שומן, שמן וגריז) כלולים בזה; לכן, בסמכותם להעמיד לדין בגין זיהום וסתימות של שומנים שמקורם בעסקי מזון.


לחברות המים יש גם את הכוח 'להטעין' (זאת כאשר הן גובות ממשתמשי רשת הביוב את כל העלויות הכרוכות בפינוי סתימות או פתרון בעיות סביבתיות עקב שיטפונות כתוצאה מסתימות). חיובים אלה יכולים להיות נכבדים. חברות מים יכולות גם לעבוד ביחד עם הראשויות המקומיות שלהן, ובמיוחד הראשות להגנת הסביבה, כדי להוציא צווי שיפור ו'צו איסור' כדי לאלץ עסקים לשפר את שיטות העבודה שלהם.


בישראל, ישנם שלושה סוגים של מפרידי שומן (מלכודות שומן) המצויים בדרך כלל בתעשיית שירותי המזון: מפרידי שומן הידרו-מכניים קטנים פסיביים (המכונה לפעמים מלכודות שומן), מפרידי שומן גדולים יותר עשויים מפלסטיק, פיברגלס, פלדה או בטון, ומכשירים אוטומטיים להסרת שומנים. למרות ששימוש בכל אחת מהאפשרויות הללו עדיף מכלום, כל מלכודות השומן אינן נוצרות שוות, וככל שהטכנולוגיה משתפרת, כך גם מפרידי שומן.


כיום, מפעלים רבים בוחרים במפרידי מקור נקודתיים, כמו מערכת Big Dipper® האוטומטית שלנו להסרת שומנים ושמנים, כדי לענות על צורכי הטיפול המקדים שלהם. הנה כמה סיבות לכך:


שמור ללא מאמץ על החוק ועל העסק שלך:


מפרידי מקור נקודתי הם אפשרות המעבר למגוון רחב של מפעלי מזון, ממסעדות בשירות מלא ועד חנויות טייק אווי, כדי לשמור על עמידה בתקנות השומנים, הנפט והשומנים המקומיים של מערכת הביוב.


מערכת Big Dipper® שלנו היא גם אפשרות פופולרית עבור מפעלים קיימים שצריכים לחדש את נהלי הטיפול המקדים שלהם במי השפכים כדי לעמוד בתקנות המעודכנות. המערכת מעל הקרקע קלה להתקנה ואינה דורשת שינויים גדולים בצנרת או עבודות קרקע.


הימנע מחסימות ביוב: https://www.mrgrease.com/products/430ffbd1-1267-41d8-98cb-49fd8dfbe314

גריז עשוי להיראות תמים בצורתו הנוזלית שזה עתה מבושל. אבל, העובדה היא, זה יכול להמיט הרס על קווי האינסטלציה והביוב שלך ברגע שהוא מתקרר. הצטברות גריז וחלקיקי מזון בתוך מערכת האינסטלציה של בניין תורם מוביל לחסימות קווים בישראל ומחוצה לה.


חסימות אלו עלולות לסכן באופן חמור את הפעילות הרגילה וליצור סכנות בריאותיות ובטיחותיות בתוך המתקן. התקנה נכונה של מפריד מקור נקודתי, כמו Big Dipper® שלנו, יכולה להפחית או לבטל לחלוטין בעיות שומן.


שמור עלויות למטה

מפרידי מקור נקודתי ניתנים לניקוי וריקון בקלות על ידי העובדים, ללא משאבת משאבה או ציוד מיוחד, מה שמבטל את עלות העסקת הקבלן.


עלויות החלפה הן גם גורם. מלכודות שומן בטון יצוק מסורתיות מתקלקלות ככל שחולפות השנים, ולעתים קרובות יש צורך להחליף אותן לאחר 8 או 10 שנים. במקומות מסוימים, ה-Big Dippers החדשניים שלנו פעלו פי שניים עד שלושה יותר.


הגן על הצנרת הפנימית שלך

אפילו עם מפריד בעל קיבולת גבוהה כמו Trapzilla® שלנו, שכבר קיים, מפריד מקור נקודתי הוא התוספת המושלמת. מיקום המקור הנקודתי מקטין את כמות השומנים, השמן והשומן הנכנסים לצינורות שלך, אשר, בתורו, מקטין את כמות השומן שמלכודת השומן שלך אוספת.


אולי יותר חשוב זה גם עוזר למנוע הצטברות וסתימות בצנרת שלך. סתימות אלו יכולות להפחית את תוחלת החיים של הצינורות שלך, ולהוביל לסתימות וגיבוי מבולגנים ויקרים. מפריד שומן יכול למנוע קריאות חירום לאינסטלטור.


עבור מפעלי שירותי מזון גדולים, כגון מגרשי מכירת מזון, שירותי מכוניות או אתרי נופש על חוף הים, זה יכול להיות חיוני. מפעלים מסוג זה כוללים לעתים קרובות צנרת מקורה משמעותית ששפכים עשויים לעבור דרכם לפני שהם מגיעים למלכודת השומנים או למערכת הביוב הציבורית המקומית.


קלות שימוש:

התקן להסרת שומן אוטומטי ביג דיפר® פועל אוטומטית, בהתבסס על זמני רפרוף ותדרים מוגדרים מראש. ניתן להשליך את השומן המצטבר במפרידי השומן במיכל פסולת תקני.


מלכודות שומן ומפרידי שומן אינם בגודל אחד ומתאימים לכל המכשירים. חשוב להבין את הדרישות והצרכים של העסק שלך, ולבצע את הבחירה הטובה ביותר על סמך אלה.

3 צפיות0 תגובות
bottom of page