top of page
  • תמונת הסופר/תגל

גורמים שיש לקחת בחשבון בעת ​​החלפת מלכודת שומן - מאת כריס גיגלי - תרגום מאתר "תרמקו" - ארה"ב:

עודכן: 19 ביולי 2022

*מר כריס גיגלי הינו מנהל המכירות של חברת "תרמקו" - ארה"ב.
החלפת מלכודת שומן היא הזדמנות אמיתית עבורך ועבור העסק שלך לחסוך כסף ולהימנע מבעיות אינסטלציה טוב יותר ממה שהיו לך קודם לכן. רוב מלכודות השומן מחזיקות מעמד לפחות עשור, ובזמן הזה הטכנולוגיה השתפרה והוכחה מספיק כדי לעזור לעסק שלך לנהל שומן ברמה חדשה לגמרי. כדי להקל על חווית הקנייה שלך, הנה כמה גורמים שיש לקחת בחשבון:


עלות בעלות כוללת:

העלות הכוללת של בעלות על מלכודת שומן כוללת הרבה יותר מסתם מחיר הרכישה שלך. למשל, אתה עשוי לדרוש עמלות שאיבה קבועות. לחלופין, ייתכן שתצטרך להחליף את מלכודת השומן שלך בחצי מהזמן כמו מלכודות אחרות, יקרות יותר, ובעצם שוללת את החיסכון שלך בעלויות מראש.


חלק מהיחידות האוטומטיות קלות יותר לניקוי, בעוד שיחידות בעלות קיבולת גבוהה ייתכן שיהיה צורך לרוקן בתדירות נמוכה יותר. השורה התחתונה: אל תקבל את ההחלטה שלך על סמך עלויות הרכישה הראשוניות בלבד.


קלות תחזוקה:

יש לרוקן את כל מלכודות השומן באופן קבוע, ולפנות את הפסולת שהצטברה בהתאם לתקנות המקומיות.


יש מטבחים מסחריים שמרוקנים מלכודות בעצמם, מחלקים עובד למשימה ופשוט זורקים את הפסולת הגריז לפח. זה בסדר, כל עוד העבודה מסתיימת. פסולת גריז למטבח יכול להסריח, כך שמי שיקבל את העבודה הזו כנראה יזדקק להנחיה מההנהלה.


מתקנים אחרים שוכרים חברה חיצונית כדי לטפל באופן קבוע במלכודת. זה בדרך כלל כרוך במשאית שאיבה שמגיעה למקום כדי לשאוב את השומנים, השמנים והשומן, ואז להעביר את הפסולת למזבלה. במקומות מסוימים, שומן מטבח משומש ממוחזר לביו דיזל. אם בעיר שלך או בעיר שלך יש מפעל ביודיזל, ייתכן שתוכל לקבל הנחה על עלויות סילוק.


באיזו תדירות יהיה צורך לרוקן את מלכודת השומן החדשה שלך, כמה זה יעלה לך וכמה זה יהיה טרחה הם גורמים חשובים. אם אתה שוקל סוג של מלכודת שומן שלא השתמשת בו בעבר, כגון "BIG-DIPPER" בעל קיבולת גבוהה (חלופה יעילה למלכודת שומן בטון מסורתית), המתקין המקומי שלך או היצרן יכולים לייעץ לך על נוהלי תחזוקה.


זמינות חלקים:

מדי יום, מלכודות שומן חייבות לטפל בשומן, פסולת מזון, מים חמים ושאר שפכי מטבח. בסופו של דבר, מכונות אלו מתקלקלות ויש צורך לתקן או להחליף אותן.


יש לשקול מראש את המהירות והקלות שבה אתה יכול להשיג חלקי חילוף במקום כאשר מתעוררת בעיה. אתה לא רוצה ללמוד שחלק שאתה צריך כדי להפעיל שוב את מלכודת השומן שלך ייקח שבועות להגיע. במיוחד אם אתה משרת לקוחות בשבת אחר הצהריים של סוף שבוע עמוס. שאל יצרנים או סוחרים לגבי תחזוקה מתוזמנת באופן קבוע שאתה נדרש לבצע. גלה אם יש צורך להחליף חלקים במרווחים צפויים. אתה יכול לתכנן את זה.


עֲמִידוּת;

עמידות היא הצד השני של זמינות החלקים. רוב הסיכויים שאתה לא רוצה לקנות מלכודת שומן שוב בעוד כמה חודשים או שנים. מלכודות שומן בטון מסורתיות קורוזיות ונכשלות תוך זמן קצר יחסית. הבטון פשוט לא יכול לעמוד בפסולת המטבח המופקדת לתוכו.


מלכודות שומן מודרניות ומייירטי שומן, לעומת זאת, מעוצבות לרוב תוך מחשבה על עמידות. יחידות Big Dipper ו-Trapzilla, למשל, בנויות מפלדת אל חלד ופוליאתילן עמיד בפני קורוזיה. חלק מהיחידות הללו נמצאות בשימוש כבר יותר מ-20 שנה. חומרים עמידים לאורך זמן מבטיחים שלא תצטרך להחליף את מלכודת השומן בזמן הקרוב.


מגבלות מיקום וחלל

ברוב המסעדות היה בעבר מקום למלכודות שומן בטון גדולות מאחורי הבניין. הודות להתפשטות העירונית, הנדל"ן יקר מדי עבור הכספות המאסיביות האלה בגודל 1000 ליטר. בינתיים, יותר עסקים בתחום שירותי המזון בוחרים במקומות לא מסורתיים שבהם המקום הוא בעלות פרמיה. מלכודת שומן גדולה בתוך הקרקע פשוט לא תעבוד.


לדוגמה, ייתכן שתרצה לשים את מלכודת השומן במרתף או בין הקומות. ניתן להזמין יחידות Trapzilla עם אביזרים המאפשרים התקנתן במגוון מקומות.


תאימות לקוד

אף אחד מהגורמים הקודמים לא משנה אם מלכודת השומן החדשה שלך אינה עומדת בדרישות ברגע שאתה מתקין אותה. מטבחים מסחריים מוסדרים על ידי מספר סוכנויות ממשלתיות, כולל מחלקת הבריאות המקומית, מחלקת ביקורת מבנים מקומית ורשות הביוב המקומית. אתה גם כפוף לחוקי המדינה, לחוקים פדרליים ולקודי אינסטלציה ובנייה שונים.


שכבות התקנות הללו מסתכמות בלא מעט דרישות לעסקים בתחום שירותי המזון. בתחומי שיפוט מסוימים, סוגים מסוימים של מלכודות שומן או מיירטי שומן עשויים להיות אסורים. התקנות המקומיות יקבעו לעתים קרובות באיזו תדירות יש לנקות את מלכודות השומן, ובמקרים מסוימים עשויות להציע רגולציה פחות מכבידה בתמורה לשימוש בסוגים שונים של מכשירים.


סן פרנסיסקו, למשל, הציעה למסעדות הנחה על חשבונות הביוב שלהן אם התקינו מיירטי שומן אוטומטיים. הבנת מה נדרש - ולפעמים את ההזדמנויות הזמינות - חייבת להילקח בחשבון כאשר מחליטים מה לרכוש.


קיבולת

לבסוף, גלה כמה שומן עשוי להגיע מהמטבח המסחרי שלך כדי שתדע כמה קיבולת מלכודת שומן אתה צריך. זה נקרא "תאמת" את מלכודת השומן. אנו מציעים כלי מקוון נוח לשינוי מידות שעושה עבורך את החישוב.


ככל שהמטבח שלך מייצר יותר שומן, כך תצטרך מלכודת או מלכודות גדולות יותר. קניית קיבולת גדולה יותר ממה שאתה צריך זה בזבוז של הכסף שלך. מימד נמוך של מלכודת השומן שלך יכניס אותך לאי ציות לחוקים המקומיים, יאלץ אותך לנקות אותו בתדירות גבוהה יותר ממה שציפית, ויעלה לך כסף כדי לפנות סתימות וגיבויים.


הגדרת גודל של מלכודת שומן כרוכה בחישוב כמה שומן עשוי לצאת דרך ניקוז המטבח שלך, בהתחשב בגודל של כיורים ומכשירים אחרים שמתרוקנים לתוכם (למעט מדיחי כלים, שבדרך כלל מוכנסים ישירות לקווי הביוב).


אבל אפשרויות התפריט שלך (חשבו על ירקות מאודים לעומת צ'יזבורגר בייקון), מספר הארוחות המוגשות וגורמים אחרים משפיעים גם הם על נפח השומן. זכור זאת כאשר אתה מחליט מהי מלכודת השומן בגודל המתאים עבור מוסד שירותי המזון שלך.


לשקול מחדש את מלכודת השומן שלך

עד כמה שזה קל להגיד "תן לי עוד אחד כזה", אולי הגיע הזמן לשקול מחדש. במיוחד אם השתמשת במלכודת שומן שתוכננה בטכנולוגיה בת מאה שנה.

6 צפיות0 תגובות
bottom of page